= ×
Кредитування Кредитний калькулятор Оцінити техніку Онлайн пролонгація Наші відділення Вакансії Про нас

Ви є тут

 

Властивості та проби золота

15.05.2013
Золота руда

Золото є одним з найбажаніших металів на землі. Його цінність обумовлена рідкістю і неможливістю штучного синтезування з інших матеріалів. Завдяки цьому його кількість обмежена і може бути мірою достатку і процвітання держави та служити для обміну. Тому золото є найпоширинішим предметом застави в ломбардах. Також золото цінують за корисні антикорозійнімеханічніливарніплавкіелектропровідні властивості. Найчастіше використовують в ювелірних виробах.

Золото - один з найтяжчих металів. Його щільність 19621 кілограм в кубічному метрі. Через це воно дуже важке і володіє високими властивостями теплопровідності і електропровідності. Наприклад, в обсязі 1літр буде приблизно 16 кілограм золота. В той же час воно дуже м'яке і пластичне і легко піддається зміні форми. Чисте золото можна гнути, м'яти, і воно легко дряпається.

Чисте золото - жовтий м'який метал. Золото називають благородним металом, через те що воно не реагує на кисень і більшість кисневмісних сполук, та не взаємодіє з більшістю кислот. Це і є одним з його головних корисних практичних властивостей. Завдяки стійкості до поширених в природі реакцій корозії золото добре зберігається без особливих спеціальних захистів і обробок. Сплави золота при виготовленні ювелірних виробів використовують для підвищення і без того високих механічних властивостей. Таким чином, відсоток золота в ювелірному виробі зменшується.

Проби та сплави золота.

Кількість золота в 1000 частинах обсягу називають золотою пробою. В Україні існують 5 загальноприйнятих стандартів:

Проба 375. Найчастіше використовують сплави з міддю і сріблом. Цінність серйозно знижується через те що в 375 пробі тільки 38% золота і воно тьмяніє на повітрі. Це найдешевша проба. Золото цієї проби може бути від жовтого до червоного кольору.

Проба 500. Основні компоненти це мідь і срібло. Слабка ливарність, колір залежить від включення срібла. Близько 50,3% вмісту золота.

Проба 585. Основні компоненти - нікель, срібло, мідь, паладій. Концентрація досить висока, що обумовлює численні позитивні якості сплавів: стійкість до корозії, твердість, міцність. Найбільш поширена проба для виготовлення ювелірних прикрас. Золота - 59%.

Проба 750. Основа - нікель, платина, паладій, срібло, мідь, золота - 75,5%. Має властивості - податливість поліровці, міцність, твердість, легко обробляється. Колір від зеленуватого до яскраво-жовтого і рожевого з червоного. Використовується в ювелірному виробництві, та частіше для філігранних робіт.

Проба 958. Приблизно до 96,3% чистого золота. Рідко використовується, тому що цей сплав досить м'який, не тримає полірування й виражений блідим кольором.

Проба 999. Чисте, так зване «банківське» з 999,9 пробою. Використовують для зберігання золотих запасів. Чисте золото і сплави від 750 проби не тьмяніють на повітрі.

 

На нашому сайті ви можете оцінити вартість предметів із золота.

Нам дуже важлива ваша думка, тому просимо вас залишити відгуки про нашу роботу