= ×
Кредитування Кредитний калькулятор Оцінити техніку Онлайн пролонгація Наші відділення Вакансії Про нас

Ви є тут

 

Історія виникнення ломбарду та три секрети, як залучити гроші.

15.05.2013
Вавілон

Вавилон - найбагатше місто Стародавнього світу. Ще його називали золотим містом. Жителі Вавилону були найбагатшими і мудрішими людьми того часу. Вони розуміли цінність грошей і користувалися основними принципами придбання золотих монет. Знали, як їх зберегти і примножити. До теперішнього часу збереглися глиняні дощечки, на яких багаті лихварі писали основні закони примноження грошей. У тому числі, вони винайшли умови кредитування під заставу.

Вже в ті часи, у лихваря (ломбард того часу) був «чарівний» сундучок, куди він складав дорогоцінні речі. Кожна людина, яка брав у борг, натомість залишаючи пам'ятну річ. Якщо він не міг виплатити борг, така штучка залишалася в «чарівному» скриньці. Якщо ж людина виплачував борг, він забирав свою штучку.

Ось звідки, з'явилася історія виникнення ломбарду.

У ті часи, стало зрозуміло, що найбільш надійний кредит, виданий людям, майно яких за своєю цінністю перевищує суму, яку вони хочуть отримати.

В основному ці люди - власники, яких або цінностей: землі, коштовностей, худоби. Якщо кредит не повертався, як було домовлено, тоді лихвар погашав даний борг, продаючи речі, дані в заставу.

Були випадки, коли кредит надавався на підставі володіння власністю, і лихвар міг повернути свої гроші за рахунок рентного доходу, на який він мав повне право.

Вже тоді, лихвар давав гроші людям, які надійні, тому, що можуть заробляти і таким чином повернути гроші.

Людям, у яких не було майна і вони не могли заробляти, гроші ломбардом видавалися в тому випадку, якщо у них є хороші друзі. Сучасною мовою, їх називають поручителями.

Завжди був певний відсоток людей, які представляли особливий ризик для лихваря і його ломбарду. Власник ломбарду вважався розумною людиною. У ті часи, перш ніж, віддати дорогу річ і взяти гроші в борг, люди запитували у нього рада і розповідали, для чого їм потрібні гроші. Вже наперед лихвар знав, якою буде результат. Тобто лихвар виступав у ролі фінансового радника і знав психологію людської поведінки у відношенні з грошима.

ЛихварСекрет № 1. Будьте розумними і не нехтуйте порадами мудрих людей.

Оскільки були самовпевнені люди, які нібито не потребували раді. Такі люди думають, що вони завжди праві і не використовують мудрість інших людей. Лихвар точно розумів - їм доведеться розлучитися з дорогою річчю через дурість чи гордості.

Частими відвідувачами лихварського ломбарду були торговці, які мали чесну репутацію.

Секрет № 2. Створіть репутацію чесної людини, і гроші почнуть швидше текти до вас.

Саме таким людям, лихвар йшов на зустріч, оскільки їх відносини були постійними і без обману. Люди з чесною репутацією, мають постійний доступ до грошей. Особливо ті, у кого гарна кредитна історія. В даний час, такій людині легше взяти кредит, ніж тому, у кого зіпсована репутація. Таким чином, у виграші залишалися не тільки торговці і ломбард лихваря, але також і саме місто Вавилон. Його процвітання засноване на торгівлі та обіг коштів.

Лихвар розумів, що якщо давати в борг нерозумно, то буде дуже важко отримати гроші назад. Тому він не давав гроші в борг, якщо не був упевнений, що поверне їх.

Секрет № 3. Якщо не впевнені, що гроші повернуться до вас назад, уникайте давати їх у борг.

Дані секрети допоможуть вам і застережуть вас про втрати грошей. Перш ніж, ви допустите, що хоч одна золота монета, покине вашу кишеню, ви повинні бути абсолютно впевнені, що є надійний спосіб отримати її назад.

Під кришкою «чарівного» скриньки ломбарду, були вирізані слова: краще невелика обережність при видачі кредиту, ніж великий жаль.

Нам дуже важлива ваша думка, тому просимо вас залишити відгуки про нашу роботу