= ×
Кредитування Кредитний калькулятор Оцінити техніку Онлайн пролонгація Наші відділення Вакансії Про нас

Ви є тут

 

Чистка золота (частина 1)

17.05.2013
Чисте золото

Всі носять прикраси, і звичайно перевага завжди отримує золото, не тільки тому, що це благородний і позитивно  впливає на людину метал, але і тому що золото є показником достатку і респектабельності.

Проте через час золото може прийняти мутнуватий відтінок, і через нальоту перестає так привабливо блищати. Можна не витрачатися на дорогі ювелірні майстерні і провести чистку самостійно, використовуючи поширені знання і народні хитрощі.

Нашатирний спирт мильний розчин

Щоб не пошкодити поверхню виробу необхідно використовувати тільки неабразивні матеріали для чищення. Звичайно якщо ви все ж пошкодили золоту прикрасу, то все можна відновити, зашліфувавши, але робити це  самостійно ми не рекомендуємо.

Зазвичай невеликі плями і хімічно неактивні, що легко змивається звичайним милом. Досить опустити предмет у мильний розчин і почекати, а через час щіткою або ганчіркою протерти забруднені місця. Якщо результат вас не задовольнив, то можна використовувати для протирання нашатирний спирт. Іноді його змішують з невеликою кількістю крейди, а після обробки прополоскати мильною водою.

Пасти самостійного виготовлення

Самі благородні метали ніколи не окислюються і тому не темніють, а тьмяним стають з-за деякої кількості бруду на поверхні. Також деякі проби золота для здешевлення містять домішки інших металів, які на відміну від золота все ж таки вступають у реакцію з іншими речовинами. Тьмяний шар можна легко зняти за допомогою паст приготованих з крейди, вазеліну, мильної стружки і води. Якщо змішати рівні частини, то вийде приготувати густу пасту, і після ретельного розмелювання і перемішування в однорідну пастоподібну масу слід нанести товстим шаром на виріб і після просушування протерти щіткою або просоченої пастою ганчіркою. Після процедури золото слід ретельно промити теплою водою.

Пиво і білок

Мабуть, самий древній народний метод чищення. Білок яйця розтирають з пивом до моменту отримання однорідної маси і, завдавши на тканину, протирають золото до появи золотого блиску. В принципі, це та ж саморобна паста, тільки з інших матеріалів.

Кристалогідрат тіосульфату натрію

Сильно в'їдаються плями, наприклад від реагентів, стирають з допомогою гіпосульфіту (кристалогідрат тіосульфату натрію). Цей матеріал можна дістати в магазинах для фотолюбителів. Потримавши золотий предмет в розчині близько півгодини наліт і плями зникнуть.

Столовий оцет і цибулю

З допомогою цибулі або оцту і подальшої протирання суконної тканиною можна також видалити легкий наліт на золоті. Після чищення виріб потрібно ретельно вимити.

Але все ж найкращий спосіб - чищення спеціальними речовинами, що продаються в ювелірних магазинах.

Нам дуже важлива ваша думка, тому просимо вас залишити відгуки про нашу роботу